ההרצאה

 

קודם כל שלום לכן, אם מישהי רוצה הדרכה יסודית יותר, אינטנסיבית ואינטימית יותר, היא יכולה לפנות אלינו ולקבל, אם יש לכן שאלות לגבי השיחה שתשמעו עכשיו אפילו אם השאלות שלכן תהיינה חצופות, מביכות, אל נא תשמרו דבר בתוך הבטן, כל חרושת השמועות שאתן שומעות בחוץ זה המקום לברר אם הן נכונות או לא נכונות, בכל מקרה השיחה שלי מבוססת על הנאמר בתורת ישראל האחת והיחידה והיא ניתנה לנו לפני שלושת אלפים שלוש מאות ושבע עשרה שנה.

בנות יקרות, אתן מגיעות אלינו מעולם אחר, מושגים אחרים, צורת חשיבה אחרת לגמרי, אני רוצה להציג לפניכן צורת חשיבה אחרת כפי שהיא באה לידי ביטוי בתורת ישראל. שלוש מצוות משתייכות לבית היהודי אבל אל תחשבו שיש רק שלוש, יש שש מאות ושלוש עשרה מצוות, אנחנו עוסקות בשלוש מצוות אלה.

המצווה הראשונה זה הדלקת נרות שבת, שבת היא הקשר בין עם ישראל לקדוש ברוך, השבת זה מקור הברכה, אנחנו מקבלות את השבת בהדלקת נרות, כדאי שבכל בית יהיה לוח עם זמני הדלקת נרות, חשוב להדליק בזמן, אחרי הזמן זה כבר לא משנה שום דבר, אם אתן לא יכולות להדליק בזמן אז אפשר לפני כן, כי שעת הדלקת הנרות זוהי שעת רצון, שעה טובה לבקשות, חבל לפספס, משאלות ובקשות.

המצווה השניה זה הפרשת חלה, כשרות הבית, זה בריא לנפש והמצווה השלישית שעליה נדבר זוהי מצוות טהרת המשפחה.

המצווה הזו של טהרת המשפחה זה היסוד וזה התשתית של העם היהודי, מפה מתחיל עם ישראל. אתם תתחתנו במשך הזמן יולדו לכן בנים בנות ולבנים תעשו ברית מילה ביום השמיני, לא ביום התשיעי, ולא ביום העשירי, ולא תחכו שהתינוקות יגדלו קצת כי לא יהיה לכם כוח לעשות את הניתוח, הרי סך הכל המצווה הזאת מאוד כפייתית, לוקחים תינוק בן שמונה ימים חותכים לו במקום הכי רגיש בגוף, הוא מחליף צבעים, כחול לבן, ואנו חוגגים ושותים יין ועוד ועוד, איפה החופש? איפה הדמוקרטיה? אבל כל היהודים עושים ברית מילה לבנים שלהם ביום השמיני, גם השמאלנים הקיצונים ביותר, אותו קדוש ברוך הוא הוא שציווה אותנו למול את הבנים שלנו ביום השמיני הוא ציווה עלינו גם את טהרת המפשחה, זהו אותו אחד, משום שבעם ישראל נעשה הכל מטהרה, משום שעם ישראל שונה מכל העמים, משום שעם ישראל שונה מכל הגויים ואת זה בעצם יוכיחו דפי ההיסטוריה. אני חושבת שאין בינינו חילוקי דיעות, לגבי טהרת המשפחה, מה זה נידה? נידה זה כל דם שבא מן הרחם, בדרך כלל זה מחזור, זה יכול להיות כתוצאה מהתקן תוך רחמי או כתוצאה מבדיקה גניקולוגית עמוקה, הפלות, לידות, הריונות, לא משנה מה היא סיבת הדימום ולא משנה מה הכמות של הדימום, ברגע שאישה רואה דם שבא מן הרחם היא בחזקת נידה. שימו לה למילה נידה, הרי לכל מילה בעברית יש משמעות נכון? המלים בעברית הן לא התקניות כמו בכל שפה, נידה נקראת מהשורש נדוד, נדידה. בתקופה הזו של הנידה מתנתקים היחסים בינה לבים בעלה נודדים אחד מהשני שומרים על מרחק, אז בתקופה זו של הנידה, התורה אוסרת באיסור חמור בתכלית האיסור, התורה אוסרת באזהרות חמורות קיום יחסים בין בעל ואשה וזה כולל מינימום חמישה ימי מחזור. אני אומרת מינימום חמישה ימי מחזור לגבי נשים שרואות יומיים שלושה ימים ארבעה ימים וחמישה ימי מחזור יש כאלה שממשיכות שבעה שישה ימים ולאחר שהמחזור פסק לגמרי אנחנו סופרות עוד שבעה ימים, רק לאחר מכן אנחנו הולכות למקווה. אז מרגע שאישה רואה מחזור ועד שהיא הולכת למקווה, אז בתקופה הזאת התורה אוסרת בתכלית האיסור קיום יחסים בין בעל לאשה. חוץ מיחסי קירבה בתקופה זו היא מחנכת לריסון יצר המין, היא גם מאוד מחזקת ומונעת שחיקה בין בעל ואשה, היא גם מונעת שחיקה בחיי הנישואין ושתדעו שהתורה מאוד מחשיבה את הקשר הפיסי שבין בעל ואישה אבל שזה לא זמין בכל עת ובכל שעה ולא עם כל אחד, אך ורק עם הבעל והבעל אך ורק עם אשתו וזה למעשה חלק מקדושת הבית היהודי. אומר הקדוש ברוך הוא בתי אם את שומרת על המצווה הזו של טהרת המשפחה אני משרה את שכינתי בתוככם, שכינה זו שמירה, שכינה זה סיוע, כלומר אם אנחנו שומרות על טהרת המשפחה אנחנו פותחות פתח, חלון, צוהר לקדוש ברוך הוא, אנחנו נמצאות בקו ישיר עם הקדוש ברוך הוא בלי קרינה בדרך, ומי מאיתנו בנות יקרות לא זקוקה לשמירה מהשם? הרי חיינו בידי הקדוש ברוך הוא, בריאות, פרנסה, ילדים, אנחנו בכלל שולטים על משהו? אנחנו יודעים שבעוד רגע בפרט בתקופה זו שהעתיד הוא לוט בערפל…

מודעות פרסומת