אנשים כל כך שבירים. החיים האלה נוראים ואלה הימים הנוראים. בהאיטי נסחפו ילדים בסערה אל הים, מתו בזרועות הוריהם. בירושלים נורו איש ואישה ואחר כך חגגו את רציחתם. בארצות הברית הזריקו הורים הרואין ומתו בזרועות ילדם. הלב נשבר כמה שהחיים האלה נוראים ואלה הימים הנוראים.

איבדתי היום זוג נעליים חדשות ברחוב. זה הרס לי את מצב הרוח. תמיד אפשר לחשוב על פרופורציות.

הזמן כעת הוא זמן תשובה. התבוננות על הערכים השחוקים ותיקונם. הרמתם. העלאתם.

בני אדם טועים תמיד. פושעים כלפי עצמם וזולתם. גונבים ובוגדים, נופלים על חרבות לשונם. יום כיפור נועד לתיקון. לשוב אל הרוח, להתנתק מן החומר. לקבל פרופורציה נכונה על החיים. להעריך אותם במידה הנכונה.

החיים הם מסע אל המידה הטובה. הבריאות והאושר תלויים במידות טובות. מאוזנות. באמת וביושר.

כל עוד אדם משקר וגונב, הקארמה מאיימת על חייו. אדם לא יכול לרדוף בצע ולחיות בשלווה. אדם לא יכול לגנוב ולחיות בשלום. ההפרזה מאיימת על שלוותו.

צניעות היא מנגנון הגנה חיוני והכרחי. יש לשוב אל הרוח ולא להניח רק לחומר לשמח את הלב, כי החומר מתכלה והרוח נצחית. החומר מתכלה והרוח מעליו מרחפת. זה הזמן לשוב אל הרוח ולהניח לה להציל את הנפש מן החומרים. לנקותה מרעל השקר והתאווה. להשיב את הנפש אל  תמימותה. ללמד אותה את המילים הטובות. להשמיע לה שירים. לשמח את הלב במוזיקה ולסלוח על המרחק שנוצר בינינו לבין עצמנו. על ההתמכרות להרס העצמי. לתקן ולנקות את הלב. למחול ולחמול . להוולד מחדש אל שנה חדשה. להאזין לשקט המתקרב ולנשום עמוק.

מודעות פרסומת